GKS Warta Bolesławiecka - strona nieoficjalna

Piast Wykroty 5:0 KS 1946 Chełmsko Śląskie
Cosmos Radzimów 1:0 Piast Dziwiszów

Nasz button

Chcesz się wymienić napisz.

Historia :: Dzieje

Klub Sportowy w Warcie Bolesławieckiej założony został w 1948 roku i funkcjonował pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Warta Bolesławiecka, drużyna występowała w rozgrywkach piłkarskich w późniejszym czasie założone zostały sekcje tenisa stołowego, szachów i warcabów 100 polowych(występy w rozgrywkach I ligi ogólnopolskiej). Prezesem tego klubu był Franciszek Roman.

Największy sukces drużyny piłkarskiej to awans do klasy okręgowej w sezonie 91/92, w sezonie 92/93 przegrany awans do czwartej ligi z „Prochowiczanką” Prochowice. Przez kilka lat występów w klasie okręgowej w sezonie 2002/2003 spadek do klasy „A” i po trzech sezonach ponowny awans do klasy okręgowej. Po powrocie do klasy okręgowej – klub spadł do „A” po jednym sezonie. W 1994 roku klub otrzymał nowy stadion z nową płytą boiska, a w 2005 dokonano modernizacji trybun dla kibiców instalując 200 nowych plastikowych siedzisk. W 2007 roku została zmieniona nazwa klubu z „LZS” na „GKS”. Obecnie klub nosi nazwę GKS Warta Bolesławiecka. W tym roku też zostały zainstalowane kolejne krzesełka – 175 miejsc. Rok poźniej klub świętował 60-lecie.

W 2009 roku przebudowana została płyta boiska. Postawiono nowe budki i piłkochwyty. Zespół w sezonie 08/09 znów był bliski awansu do okręgówki po dramatycznej końcówce nie udało się awansować i klub z Warty zajął 3 miejsce w rozgrywkach. Obecnie klub występuje w „A” klasie. Po rundzie jesiennej jest liderem . Prezesem klubu jest Wacław Krysa , a trenerem pierwszego zespołu jest Tomasz Fulczyński.

Historia :: Zdjęcia

Kliknij aby powiększyć

Były prezes klubu - Franciszek Roman.

Kliknij aby powiększyć(przepraszamy za jakość)

"Wycinek z gazety" Półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu - LZS Warta Bolesławiecka - Górnik Polkowice 2:5

Kliknij aby powiększyć

Działacze klubu w latach 1953 -1956: Józef Niewiadomski, Zygmunt Leń, Bolesław Michalczyk, Józef Misztal

Kliknij aby powiększyć

Kolejny wycinek z gazety , tym razem Derbowy mecz - GKS Raciborowice - GKS Warta Bol.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Seniorzy

czwartek  18:00 Warta Bolesławiecka

GKS Warta BolesławieckaLeśnik Osiecznica
GKS Warta Bolesławiecka 9:0 Leśnik Osiecznica
2015-10-17, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Obóz Borowice- 2015
Ładowanie...

Liga Typerów

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.